Top 10 gier dla prawdziwych miłośników boksu

Zarówno boks, jak i inne sporty walki wzbudzają wiele entuzjazmu zarówno wśród młodszych, jak i starszych graczy obu płci. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego – mecz bokserski potrafi wywołać takie same emocje jak rozgrywka w ruletkę w kasynach z listy najlepszych kasyn, nawet jeśli oglądamy go tylko w telewizji. Dla wszystkich prawdziwych miłośników boksu przygotowaliśmy listę dziesięciu najlepszych gier, które pozwolą Ci przenieść się myślami na ring.

10. KO Boxing

Jest to symulator boksu przeznaczony na komputery stacjonarne. W grze tej możemy wcielić się wybranego przez nas zawodnika z dwudziestu możliwych. Do naszych zadań należy pokonanie naszych przeciwników na ringu w prostych symulacjach meczów bokserskich. Co ciekawe, w grze tej mamy możliwość stoczenia pojedynku nie tylko z komputerem, ale również ze znajomym, o ile wybierzemy opcję multiplayer.

9. Panza Kick Boxing

W grze tej wcielamy się w rolę początkującego zawodnika kick boxingu i pomagamy mu piąć się po szczeblach sportowej kariery. Dbamy o rozwój jego kondycji i umiejętności, zapewniając mu treningi na siłowni i przygotowanie w czasie sparingów. Kiedy nasz zawodnik jest już gotowy, możemy zacząć uczestniczyć w prawdziwych turniejach. Rozgrywka jest dość realistyczna; mamy w niej do dyspozycji nawet trzydzieści uderzeń i kopnięć.

8. Heavyweight Thunder

W grze tej wcielamy się w postać początkującego pięściarza, który rozpoczyna swoją sportową karierę na nieznanych arenach, walcząc za nieznaczne pieniądze. Do naszych zadań będzie należało dbanie o treningi naszego zawodnika, dietę czy dobór trenerów. Z czasem mamy szansę wybić się na czołówkę światowego boksu i zacząć walczyć na najlepszych i najbardziej prestiżowych galach. Poza treningami nasz zawodnik może wydawać swoje pieniądze na samochody, kobiety czy na blackjacka i inne gry kasynowe.

7. Worldwide Boxing Manager

Jest to gra strategiczna, w której wcielamy się w rolę menedżera bokserskiego, który prowadzi własną agencję. Swoją karierę zaczynamy praktycznie od podstaw – organizujemy więc swoją kadrę, która początkowo będzie składała się z młodych i niedoświadczonych sportowców, których będziemy musieli wyszkolić i odpowiednio przygotować. By zwiększyć wyniki naszych podopiecznych, z czasem możemy zatrudnić do naszego sztabu również dietetyków, lekarzy czy trenerów personalnych.

6. Rocky Balboa

Inspiracją dla powstania tej gry był film o tym samym tytule z Sylvestrem Stallonem w roli głównej. Naszym zadaniem jest wcielenie się w rolę Rocky’ego i stoczenie walki z jego filmowym oponentem – Masonem Dixonem. Wcześniej jednak musimy się zmierzyć z jego poprzednimi przeciwnikami – Clubberem Langiem, Apollem Creedem i innymi. Każdy z zawodników ma nieco inny styl walczenia i zestaw innych charakterystycznych tylko dla siebie cech, które odpowiadają charakterom filmowych postaci.

5. FaceBreaker

Jest to humorystyczna gra utrzymana w kreskówkowej konwencji,, która podejmuje temat sportów walki. Od innych gier tego typu odróżnia ją to, że jest to gra bardziej zręcznościowa niż strategiczna, nie jest więc konieczna znajomość zasad boksu przed przystąpieniem do gry – o naszej wygranej decyduje bardziej szybkość, z którą naciskamy przyciski. Mamy tu do dyspozycji kilka postaci zawodników, w których możemy się wcielić. Co ciekawe, w grze tej możemy wgrać własne zdjęcie, by zmienić wygląd pięściarza.

4. Pato Box

Jest to gra przygodowa, która dzieje się w ponurym surrealistycznym świecie, utrzymanym w czarno-białej konwencji. Główny bohater, zawodnik o kaczej aparycji Primo jest czempionem podziemnych walk, od którego odwracają się szefowie po przegranej walce. Po dojściu do siebie po przegranym pojedynku, Primo chce zemścić się na byłych pracodawcach, więc dokonuje wtargnięcia do ich siedziby i stacza walkę z wszystkimi członkami organizacji, przechodząc piętro po piętrze.

3. Beast Boxing Turbo

Uniwersum tej gry to świat potworów, których jedyną rozrywką jest oglądanie krwawych walk bokserskich. Naszym zadaniem jest wcielenie się w postać młodej i niedoświadczonej zawodniczki, która jest jedyną przedstawicielką ludzkiej rasy w tych rozgrywkach. Będziemy więc staczać walki z przeróżnymi stworami, pnąc się po szczeblach sportowej kariery. Wygrane pieniądze możemy zainwestować w dodatkowe treningi czy lepszy ekwipunek naszej zawodniczki.

2. Animal Boxing

Gra ta wyróżnia się dość niekonwencjonalnym podejściem do tematyki sportu. Jest to symulator boksu, jednak zawodnikami nie są w nim pięściarze, lecz przedstawiciele różnych gatunków zwierząt. Możemy więc wybrać swojego zawodnika spośród kilkudziesięciu różnych zwierząt, na przykład pingwina, aligatora, niedźwiedzia czy nosorożca. Każdy z wojowników ma różną siłę, wytrzymałość czy zwinność i preferuje inny tryb walki.

1. Boxsport Manager

Jest to kolejna gra, w której wcielamy się w rolę menedżera bokserskiego. Zaczynamy swój biznes, mając skromny budżet i mogąc sobie pozwolić na zatrudnienie zaledwie kilku zawodników. Później jednak w miarę postępów możemy stworzyć bazę najwyższej sportowej klasy, zatrudniającej do trzydziestu najlepszych pięściarzy. Do naszych zadań należy negocjowanie kontraktów, inwestowanie pieniędzy, ustalanie terminów walk, a nawet dopracowywanie strategii w czasie meczów bokserskich.