W końcu zaczął się sezon sprzyjający aktywnościom na świeżym powietrzu. Dłuższe i cieplejsze dni, zachęcają do różnych rekreacji. Warto wykorzystać je również, do przygotowania lepszej formy. Czas pozbyć się zimowej oponki, by już latem cieszyć się szczupłą sylwetką i dobrą kondycją. Znaną i lubianą, wiosenną aktywnością jest jazda na rowerze. Korzystają z niej dzieci i dorośli w różnym wieku. Świetnie dotlenia i uwalnia endorfiny.
Do tego skutkiem regularnej jazdy na rowerze jest redukcja tkanki tłuszczowej, wzmocnienie poszczególnych partii mięśni oraz wypracowanie lepszej kondycji. Jak, widać zalet jest sporo! Jak dokładnie jazda na rowerze wpływa na proces odchudzania?
Odchudzanie może być przyjemne!
Jazda na rowerze jest aktywnością fizyczną, która pobudza mięśnie i wzmaga pracę układu oddechowego. Krótko ujmując, może być świetnym treningiem aerobowym. Efektywność takich treningów będzie uzależniona od stylu i częstotliwości jazdy. Wpływ może mieć również miejsce i sprzęt. Jedno jest, pewne nawet 30-minutowa przejażdżka miejskim rowerem jest lepszym wyborem niż chwile lenistwa w domu.
A jeżeli potrzebujesz więcej sportu w swoim życiu, zobacz nasze artykuły sportowe na www.koszalinonline.pl.
Jak jest ze spalaniem kalorii na rowerze? Szacuje się, że osoba, która waży ok. 60 kg i poświęci na jazdę rowerem jedną godzinę, utrzymując stałą prędkość na poziomie 20 km/h spali ok. 450-600 kcal. Wraz z dłuższą jazdą, bardziej intensywną lub bardziej wymagającą trasą (np. górzystą) efektywność treningu rośnie. Warto jeździć regularnie około 3-4 razy w tygodniu, a jednocześnie utrzymywać zdrową dietę, by szybko zacząć cieszyć się widocznym rezultatami.