3 najlepsze aktywności na odchudzanie!

Niby starasz się dbać o swoją sylwetkę, ale wiesz, że gdybyś postarał się o nią nieco bardziej, ona wyglądałaby znacznie lepiej niż w chwili obecnej? No to w takim razie dlaczego tego nie robisz? Zamiast dłużej się wahać czy poświęcać wolne chwile na totalnie bezwartościowe aktywności, zainteresuj się tym, jak powinien wyglądać trening odchudzający i zacznij go systematycznie wykonywać. Poprzez dołączenie do diety odpowiednich ćwiczeń będziesz mógł zachowywać swoją masę mięśniową i jednocześnie palić tkankę tłuszczową. Do tego efektu dążą wszyscy. A ty jesteś w stanie go osiągnąć.

Taekowndo

1 – Kalistenika
Inaczej mówiąc trening wykonywany z obciążeniem własnego ciała, bez użycia żadnych hantli, sztang czy innych wymyślnych sprzętów. Kalistenika jest wymagająca, jednakże każdy kiedyś zaczynał, tak więc można ją tak przerobić, by była ona odpowiednia nawet dla osób totalnie początkujących. Jeżeli póki co nie jesteś w stanie zrobić nawet kilku normalnych pompek na raz, rób je po prostu na kolanach w wersji damskiej, aż wzmocnisz nieco bardziej górne partie ciała. W kalistenice często też pojawiają się różnego rodzaju kopnięcia, podciągania, pajacyki czy wariacje na temat przysiadów. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Poszukaj gotowych inspiracji w Internecie. Treningi związane z kalisteniką znajdziesz bez żadnych problemów. Niektóre z nich nie wymagają od siebie posiadania żadnego sprzętu. Wystarczy, że dysponujesz własnym ciałem. Tylko tego potrzebujesz do przeprowadzenia skutecznego treningu odchudzającego.

2 – Boks
Często jest jednak tak, że te wszystkie klasyczne ćwiczenia na odchudzanie po prostu nas nudzą i właśnie z tego powodu nas męczą. Niby wiesz, że mógłbyś biegać, bo za sprawą biegania na pewno szybko udałoby ci się zrzucić śmiało z kilka dodatkowych kilogramów. Nie każdy przepada jednak za takim zwykłym truchtaniem czy poruszaniem się po bieżni. Jeżeli oczekujesz od aktywności także pewnej frajdy i rozrywki, koniecznie rozważ uprawianie sztuk walki i zapisz się na specjalne zajęcia do jakiegoś sportowego klubu, by od razu zacząć ćwiczyć pod okiem profesjonalnego trenera. Doskonałym odchudzającym sportem walki jest właśnie boks. Trenujące go osoby raczej nie mają problemów z utrzymywaniem szczupłych sylwetek, bo na swoich treningach przepalają olbrzymie ilości kalorii. Też możesz to robić. Wystarczy, że zajmiesz się boksem przynajmniej te dwa czy trzy razy w tygodniu.

3 – Skakanka
Akurat ta aktywność częściowo łączy się z poprzednią, czyli właśnie z boksem. Osoby uprawiające sporty walki bardzo często wplatają w swoje plany treningowe właśnie skakankę, ponieważ z jej pomocą mogą dbać o swoją kondycję i wydolność oraz poprawiać te dwa bardzo ważne aspekty. Jeżeli nie stać się na to, by uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach sportowych i nie stać cię również na zakup droższego i bardziej specjalistycznego sprzętu, sięgnij po najzwyklejszą w świecie skakankę, za którą zapłacisz nie więcej niż sto złotych (mówimy tu o modelu zdolnym do liczenia powtórzeń, sprawdzania tętna etc.). Skakanie na skakance to bardzo, ale to bardzo wymagająca aktywność. Takie ćwiczenia na odchudzanie zawsze pomyślnie wpłyną na twoją redukcję i tego po prostu nie da się ukryć.

4 – HIT
Ostatnia już propozycja, którą opiszemy sobie w tym tekście, to trening określany skrótem HIIT, czyli trening o wysokiej intensywności. A nawet bardzo wysokiej intensywności. HIIT jest na tyle ciężki, że zazwyczaj trwa maksymalnie piętnaście czy dwadzieścia minut, bo nikt nie byłby w stanie wykonywać go dłużej. Ćwiczenia HIIT doskonale radzą sobie z tkanką tłuszczową. Spalają ją zarówno podczas samego wysiłku, jak i jeszcze na długi czas po jego zakończeniu. Jeżeli nie wiesz, jak wykonać takie interwałowe ćwiczenia na odchudzanie, poszukaj sobie gotowych filmików instruktażowych z treningami HIIT i ćwicz razem z nimi!