2017

W czerwcu w szkole im. Gomulickiego na Saskiej Kępie, pod nadzorem Sifu Dariusza Gradowskiego (5 stopień mistrzowski) odbyły się egzaminy dla najmłodszych uczniów naszych szkół. Młodzi adepci musieli wykazać się znajomością form Siu Nim Tao iChum Kiu, walki z cieniem oraz zastosowań wybranych ruchów z form.
Sekcję z Krakowa reprezentowały Anastazja, Oliwia i Wiktoria, które otrzymały promocje na 2 stopień. Gratulujemy bardzo dobrych egzaminów ! Dziękujemy Simei Aleksandrze Miśkiewicz, oraz instruktorom i asystentom z warszawskich szkół.

Organizatorzy Dni Święta Ogrodów po raz kolejny zaprosili naszą sekcję do zrobienia pokazu i krótkich warsztatów w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagielońskiego w dniu 28 maja. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a naszym uczniom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie i udział w pokazie. Swój pierwszy bardzo udany pokaz miała grupa dziecięca. Po pokazie widzowie mogli poćwiczyć z nami kilka podstawowych technik przydatnych w samoobronie.

Podczas Dni Pięknej Wiosny Wing Tsun 21 i 22 kwietnia gościliśmy trzech mistrzów z Węgier: Grandmastera Sikunga Maday Norebrta (9 st. mistrzowski), Sifu Szell Gabora (8 st. mistrzowski) i Sifu Salamona Feranca (7. st. mistrzowski). To niecodzienne wydarzenie aby trzech najwyższych stopniem mistrzów uczyło w tym samym miejscu w tym samym czasie. Dziękujemy za przyjazd i przekazaną wiedzę.


Na zaproszenie i we współpracy z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie 12 lutego zoorganizowaliśmy bezpłatne warsztaty samoobrony dla kobiet, przewidziane jedynie dla studentek i kadry uczelni. Przez 3 godziny ćwiczyliśmy proste, skuteczne techniki obrony na typowe sytuacje mogące przytrafić się kobietom.


W dniach 20-23.01.2017 roku mieliśmy przyjemność gościć Sikunga Norberta Madaya na zimowym obozie w Krakowie. Podczas dwóch treningów dziennie poznawaliśmy materiał obowiązujący na 3. stopień mistrzowski E.E.W.T.O. Obóz tradycyjnie zakończył się egzaminami uczniowskimi i mistrzowskimi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zdanych egzaminów.
Dziękujemy Sikungowi za wspaniały materiał, bardzo wysoki poziom nauczania oraz wspaniałą atmosferę!
Dziękujemy Sifu Dariuszowi Gradowskiemu za organizację obozu,oraz licznej grupie warszawskiej za współudział.
Jak zawsze bardzo miło było nam również gościć grupę wrocławską pod wodzą Sifu Andrzeja Kominka, dziękujemy Wam serdecznie za przyjazd i zapraszamy za rok !

20 stycznia po raz pierwszy w sekcji krakowskiej odbyły się egzaminy dla najmłodszych adeptów Wing Tsun. Dzieci prezentowały swoje umiejętności przed komisją której przewodniczył Sifu Dariuszem Gradowski.
Młodzi adepci musieli wykazać się znajomością formy Siu Nim Tao i zastosowań wybranych ruchów, oraz wytrzymałością i wolą walki.
Młodym wojownikom gratulujemy zdanych egzaminów.
Dziękujemy Simei Aleksandrze Miśkiewicz za organizację i sprawne przeprowadzenie egzaminu.