2016

W dniach 22-23.10 Sijo Leung Ting odwiedził Polskę i poprowadził dwudniowe seminarium w Warszawie.
Godziny spędzone na Sali treningowej, niesamowita precyzja i doskonałość technik, oraz kontakt z częścią historii Wing Tsun.
To był wielki zaszczyt, Sijo Leung Ting.
Dziękujemy!

Organizatorzy Dni Święta Ogrodów zaprosili naszą sekcję do zrobienia pokazu i krótkich warsztatów w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagielońskiego w dniu 12 czerwca.
Pokaz, a w szczególności możliwość poćwiczenia z nami spotkały się z dużym zainteresowaniem przybyłych gośći. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a uczniom szkół w Krakowie i Ursusie za ogromne zaangażowanie i udział w pokazie.

12 czerwca gościliśmy w Krakowie asystentów z uczniów z sekcji w Ursusie. Reprezentacja Ursusa przyjechała, aby wesprzeć sekcję krakowską w pokazie, który tego dnia miał odbyć się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagielońskiego z okazji Dni Święta Ogrodów. Tak wyglądał trening i ostatnie przygotowania do pokazu.

11 czerwca w szkole im. Gomulickiego na Saskiej Kępie, pod nadzorem Sifu Dariusza Gradowskiego odbyły się egzaminy dla najmłodszych uczniów naszych szkół. Młodzi adepci musieli wykazać się znajomością form Siu Nim Tao i Chum Kiu, oraz zastosowań wybranych ruchów z form. Sekcję z Ursusa reprezentowała trójka uczniów: Antek i Kuba - otrzymali promocję na 1 stopień i Bartek, który otrzymał promocję na 4 stopień. Sekcję z Krakowa reprezentował Łukasz, który otrzymał promocję na 1 stopień. Gratulujemy ! Dziękujemy Simei Aleksandrze Miśkiewicz, oraz asystentom za organizację i sprawne przeprowadzenie egzaminu.

Na zaproszenie Gminnego Przedszkola im. Akademii Małych Odkrywców w Zegrzu Południowym 10.06 zorganizowaliśmy krótki pokaz i warsztaty samoobrony dla najstarszych grup. Mali odkrywcy tym razem odkrywali tajniki kung-fu stylu Wing Tsun. Byliśmy pod wrażeniem zaangażowania, wytrzymałości i hartu ducha młodych wojowników. Dziękujemy za zaproszenie, za wspólnie spędzony czas i za pokaz tańców w wykonaniu małych odkrywców.

31 maja Krakowska Sekcja została zaproszona przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie do współpracyprzy organizacji Trippin Day 2016. Wydarzenie to ma na celu przybliżenie entuzjastom podróży kultury, kuchni i zwyczajów innych państw, oraz pokazania w jaki sposób można przyjemnie i aktywnie spędzić czas wolny. Zorganizowany przez naszą sekcję pokaz i warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, godne odnotowania było aktywne uczestnictwo widzów i organizatorów w warsztatach. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i liczymy na dalszą owocną współpracę.

16 kwietnia odbyła się druga edycja warsztatów samoobrony dla kobiet. Dziękujemy Paniom za przybycie, oraz co najważniejsze zaangażowanie w trakcie zajęć.
Przez 3 godziny warsztatów zapoznaliśmy się z podstawowymi informacjami na temat zagrożeń, agresji, wyboru ofiary, oraz aspektów prawnych samoobrony.
Większość czasu poświęciliśmy na ćwiczenia praktyczne podstawowych reakcji w sytuacjach zagrożenia. Mamy nadzieję że podczas tych krótkich warsztatów udało nam się
przekazać zasady postępowania w stytuacji zagrożenia i zbudować intuicję zachowań obronnych. Zapraszamy do kontynuacji nauki w naszej sekcji.

W dniach 22-25.01.2015 r. odbyło się jak co roku kolejne zimowe zgrupowanie Wing Tsun w Krakowie. Materiałem który w tym roku przekazał nam Sikung Norbert Maday była dogłębna analiza sekcji Chi Sao. Cztery dni intensywnych treningów minęły bardzo szybko. Przedostatniego dnia odbyły się egzaminy uczniowskie oraz mistrzowskie. Gratulujemy wszystkim, którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy i do zobaczenia za rok ! Dziękujemy Sikungowi za przekazaną bezcenną wiedzę na jak zawsze bardzo wysokim poziomie,
Sifu Dariuszowi Gradowskiemu za organizację obozu, oraz Sifu Andrzejowi Kominkowi, wrocławskiej i warszawskiej grupie za współudział.