2014

 

Wspólna Wigilia i oczywiście poprzedzający ją ostatni trening w tym roku odbyły się 14 grudnia. Całej sekcji krakowskiej dziękujemy za wspólnie spędzony czas, pyszne smakołyki, oraz wzruszający prezent. A od stycznia wracamy na salę...


22.10.2014r. Sikung Norbert Maday ponownie odwiedził sekcję krakowską, aby poprowadzić seminarium. Tematem był materiał na 5-8 stopień uczniowski zawierający miedzy innymi wiele ćwiczeń przygotowujących uczniów do nauki sekcji chi-sao. Dziękujemy Sikungowi za przekazaną wiedzę, dziękujemy Sifu Dariuszowi Gradowskiemu za pomoc w organizacji seminarium, oraz dziękujemy Si-Jee Aleksandrze Miśkiewicz, oraz uczniom z sekcji kieleckiej za przyjazd i wspólne ćwiczenie.

Najważniejsze wydarzenie w tym roku - Międzynarodowy Obóz w kwaterze głównej na Węgrzech, prowadzony przez Sikunga Norberta Madaya (9. stopień mistrzowski).dobiegł końca. Jak co roku nasz wyjazd rozpoczął się dwa dni wcześniej - zatrzymaliśmy się w Budapeszcie na zwiedzanie i odpoczynek. W poniedziałek rano ruszyliśmy do Kecskemet wypoczęci i gotowi na upalny tydzień ciężkiego treningu. Materiał jak zwykle był zaawansowany - uczniowie ćwiczyli pierwsze 4 sekcje  chi-sao, zaś zaawansowani doskonalili refleks czucia. Przedostatniego dnia, w pełnym słońcu odbyły się egzaminy, gratulujemy zdobytych w pocie czoła wyższych stopni.

11.05.2014 r. uczniowie z sekcji krakowskiej uczestniczyli w pierwszym, historycznym seminarium Wing Tsun Kung Fu w Kielcach. Sikung Maday Norbert przyjął zaproszenie Sifu Dariusza Gradowskiego i nauczał 2. sekcji chi-sao - materiału na wysokie stopnie uczniowskie. Organizowanie seminarium po niecałym roku działalności jest dla szkoły w Kielcach ogromnym zaszczytem! Piątka uczniów z Krakowa otrzymała z rąk Sikunga promocję na kolejne stopnie, gratulujemy. Sikung, dziękujemy za przekazaną wiedzę i czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę.

 

23 marca uczniowie naszej szkoły zoorganizowali krótki pokaz dla dzieci w Chochołowym Dworze podczas całodniowych warsztatów kulinarnych. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość przybliżenia młodym wojownikom podstaw Wing-Tsun Kung-Fu. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Simei Aleksandry Miśkiewicz i Sihinga Łukasza Wieczorka, którzy po swoim treningu w Kielcach przyjechali do Ojcowa aby pomóc w pokazie.


9 marca to ważny dzień w historii naszej szkoły. Piotr Skórnicki został mianowany asystentem. Gratulujemy serdecznie, to nie tylko wyróżnienie za dotychczasowe zaangażowanie i pomoc, ale przede wszystkim nowe obowiązki oraz większa odpowiedzialność za siebie i grupę.


W dniach 24-28.01.2014 r. odbył się kolejny zimowy obóz Wing Tsun w Krakowie. Tematem wydarzenia były ogólnie pojęte kopnięcia: teoria, aplikacje, rodzaje kopnięć oraz chi-gerk. Treningi prowadzone przez Sikunga Norberta Madaya odbywały się dwa razy dziennie, a w przerwie uczniowie mieli czas na relaks i zwiedzanie dawnej stolicy Polski. Przedostatniego dnia obozu odbyły się egzaminy uczniowskie oraz mistrzowskie. Szczególne gratulacje dla Sifu Zbigniewa Koteckiego - 2. stopień mistrzowski oraz Sihinga Łukasza Wieczorka - 1. stopień mistrzowski. Dziękujemy Sikungowi za przekazaną bezcenną wiedzę na bardzo wysokim poziomie, Sifu Dariuszowi Gradowskiemu za organizację obozu, oraz Sifu Andrzejowi Kominkowi i całej wrocławskiej grupie za współudział. Do zobaczenia za rok!  .