2013

Galeria rok 2013

Wigilia i oczywiście poprzedzający ją ostatni trening w tym roku odbyła się 15 grudnia. To czas podsumowań co udało sie zrobić do tej pory i wyznaczenia celów na Nowy Rok 2014.


 

Trzecia sekcja chi-sao była tematem ostatniego w tym roku seminarium z Sikungiem Norbertem Madayem (9 stopień mistrzowski). Pod koniec seminarium odbyły się egzaminy uczniowskie, gratulujemy wszystkim zdobycia kolejnych stopni.  Zobaczcie jak było 8 grudnia w Warszawie:

 

 

14.10.2013 roku odbyło się trzecie z kolei seminarium w szkole krakowskiej na którym gościliśmy Sikunga Maday Norberta (9. stopień mistrzowski) i Sifu Dariusza Gradowskiego (5. stopień mistrzowski). Przewodnim tematem były kombinacje z zakresu formy Siu Nim Tao rozpoczynające się wewnętrznym bądź zewnętrznym cyklem pak-sao. Na zakończenie seminarium wszyscy uczniowie zdali egzamin na wyższy stopień. Sikung, dziękujemy za wizytę i przekazaną wiedzę.


W dniach 12-17.08.2013r. odbyło się najważniejsze wydarzenie w kalendarzu człowieka Wing Tsun - Międzynarodowy Obóz w kwaterze głównej na Węgrzech, prowadzony przez Sikunga Norberta Madaya (9. stopień mistrzowski).

Nasza wycieczka tradycyjnie rozpoczęła się dwa dni wcześniej - zatrzymaliśmy się w Budapeszcie na zwiedzanie i odpoczynek. W poniedziałek rano ruszyliśmy do Kecskemet wypoczęci i gotowi na tydzień ciężkiego wysiłku fizycznego. Materiał jak zwykle był zaawansowany - uczniowie ćwiczyli pierwsze 4 sekcje podstawowego chi-sao, zaś czarne koszulki kombinacje biu-tze chi-sao i chi-sao manekina. Przedostatniego dnia, w pełnym słońcu odbyły się egzaminy zdane przez wszystkich uczniów.

 

 

Na zakończenie tygodnia "Pięknej Wiosny" w Polsce, po Warszawie, Łodzi, Katowicach i Wrocławiu, w piątek 22 marca mieliśmy zaszczyt gościć Sikunga Maday Norberta (9. stopień mistrzowski) oraz jego zastępcę i wieloletniego ucznia Sifu Salamona Ferenca (6. stopień mistrzowski) w Krakowie. To właśnie Sifu Salamon w latach 90-tych przywiózł Wing Tsun do Polski. Sikung, serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i mamy nadzieję na kolejną wizytę!

W dniach 25-28 stycznia Sikung Maday Norbert (9. stopień mistrzowski) ponownie odwiedził Kraków, aby  poprowadzić pierwszy w tym mieście obóz zimowy. 

Materiał obejmował sekcje Biu-Jee chi-sao - zaawansowane techniki, których uczniowie do tej pory nie mieli szansy poznać jednocześnie.  

Pod koniec obozu tradycyjnie odbyły się egzaminy. Gratulujemy Mistrzom którzy zdali na kolejne stopnie: Si-Jee Ola Zołocińska - 3. stopień mistrzowski, Sifu Grzegorz Piórkowski - 4.  stopień mistrzowski, Sihing Zbigniew Kotecki - 1. stopień mistrzowski.